HYTTER: – Vi kan ikke stanse utviklingen av Røros-samfunnet, skriver gruppeleder Rob Veldhuis i Røros Høyre i leserbrevet. Arkivfoto: Marit Langseth
HYTTER: – Vi kan ikke stanse utviklingen av Røros-samfunnet, skriver gruppeleder Rob Veldhuis i Røros Høyre i leserbrevet. Arkivfoto: Marit Langseth

Om mangelen på boligtomter

Gruppeleder Rob Veldhuis for Røros Høyre skriver om mangelen på boligtomter i dette leserbrevet.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

Boligtomtemangel engasjerer og diskuteres ut og bort samt opp og ned også i det lokale politiske miljøet.

Mangel på boligtomter blir fra flere hold pekt på som en hemsko for tilflytting. Det er jeg enig i, men jeg er opptatt av at botilbudet er mangfoldig, rett og slett for å appellere til flest mulig.

Det foregår for tiden en kamp om arbeidskraft i hele landet, og både kommuner og bedrifter i distriktene sliter ekstra med å tiltrekke seg riktig kompetanse. Kommunens attraktivitet som tilflytterkommune vil være avgjørende for at Røros-samfunnet skal komme ut som vinner i denne kampen.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS