FÅR MEST: Ålen idrettslag får utbetalt den største summen i Holtålen. Anders Reitan er leder for idrettslaget. Foto: Eskil Buseth Folstad
FÅR MEST: Ålen idrettslag får utbetalt den største summen i Holtålen. Anders Reitan er leder for idrettslaget. Foto: Eskil Buseth Folstad

Idrettslagene er grasrotandel-vinnere

Fra 1. mai til 31. august er det generert 137.000 kroner til lag og foreninger i Holtålen og 359.000 kroner i Røros. Se hele lista over hvem som mottar grasrotmidler her.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

Norsk Tippings kunder kan registere seg som grasrotgiver og velge seg et lag eller forening som får sju prosent av summen man spiller for. Nå er grasrotandelen for 1. mai til 31. august i år på vei til mottakerne.

Røros idrettslag størst i Røros

I Røros kommune er det Røros idrettslag som stikker av med den største summen: 298 brukere har bidratt med til sammen 61.550 kroner, mens Brekken idrettslag er den nest største mottakeren med 31.421 kroner fra 172 brukere. Glåmos idrettslag er tredje størst med 25.272 kroner og 191 brukere.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS