FLERE AVGANGER: – Totalt sett blir det flere bussavganger med AtB mellom Røros og Trondheim. Men bussen må stoppe om du skal gjøre ditt fornødne, sa ordfører Isak V. Busch i siste kommunestyremøte. Foto: Marit Langseth
Flere bussavganger, men strid om dass
– Det ligger an til at det ble flere bussavganger mellom Røros og Trondheim, men det er igjen strid om dass.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
Det sa ordfører Isak V. Busch i siste kommunestyremøte. Ordfører og varaordfører i Røros har hatt møte med AtB der dette ble tatt opp.
– For å benytte seg av toalettet, må dette avtales med sjåføren som stopper på et egnet sted og blir stående til man har fått gjort sitt nødvendige ærend. Så kan man bare se for seg hvilke forsinkelser og stigmatiseringer det kan medføre forklarte ordføreren.
Han nevnte også at fylkestingsrepresentant Bjørn Salvesen har sendt inn en interpellasjon om dette til fylkestinget.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP