FASTLEGE SLUTTER: Nå slutter en av fastlegene ved Holtålen legekontor. Det kan gi lengre ventetider for å få fastlegetime. Foto: Eskil Buseth Folstad
FASTLEGE SLUTTER: Nå slutter en av fastlegene ved Holtålen legekontor. Det kan gi lengre ventetider for å få fastlegetime. Foto: Eskil Buseth Folstad

Fastlege har sagt opp jobben:

Kan gi lengre ventetider

Fastlege Tonje Haanæs-Rensberg har sagt opp sin stilling i Holtålen kommune. Dermed reduseres bemanninga ved legekontoret, men jakten på en erstatter starter umiddelbart.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

– Jeg har flotte og trivelige kolleger i Holtålen, og det har ikke vært en eneste dag hvor jeg har mistrivdes. Jeg har møtt så mange trivelige og imøtekommende mennesker, så den som tar over etter meg, kommer til å få det fint, sier Haanæs-Rensberg til Fjell-Ljom.

Hun startet i jobben på legekontoret i mars, men har nå levert inn sin oppsigelse til Holtålen kommune. Haanæs-Rensberg fortsetter legegjerningen ved et annet legekontor i regionen.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS