HAR VEDTATT TILTAK: Sametingsrådet har fredag vedtatt en tiltak for å støtte opp om nærings- og kulturlivet for å dempe senskadene av koronakrisen. – Sametinget forventer at sentrale myndigheter bidrar med likviditetsstøtte og krisepakker som også når samiske næringer og samisk kulturliv, sier sametingspresident Aili Keskitalo. Foto: Sametinget
Forventer mer penger for å dempe senskader
– Sametinget forventer at sentrale myndigheter bidrar med likviditetsstøtte og krisepakker som også når samiske næringer og samisk kulturliv, sier sametingspresident Aili Keskitalo.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
Sametingsrådet har torsdag vedtatt en rekke tiltak som har fokus på å støtte opp om nærings- og kulturlivet med tiltak, prosjekter og omstilling som kan dempe senskadene av koronakrisen.
– Sametinget jobber politisk opp mot sentrale myndigheter for å sikre at kontantstøtte, likviditetsstøtte eller andre krisepakker også dekker de behov som de samiske bedriftene og kulturaktørene har. Samtidig øker vi bevilgningene til det samiske kulturlivet og de samiske bedriftene umiddelbart, sier sametingspresident Aili Keskitalo.
Omdisponerer 8,4 millioner
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP