Fjell-Ljom har fått ny nettside
STØRRE FLEKSIBILITET: – Den nye plattformen gir oss langt større fleksibilitet både på forsida og i utformingen av hver enkelt sak, sier nettredaktør Marius Haugan Lillegjære. Her sammen med sjefen sjøl, redaktør og daglig leder Nils Kåre Nesvold. I bakgrunnen: Journalist Ingrid Hemming og redaksjonssjef Trond Haugan.
Foto: Cecilie Bergan Stuedal
Med ny leverandør av nettsida, ikler Fjell-Ljom seg en ny digital drakt. – Vi håper opplevelsen blir en like stor fryd for leserne som for oss, sier redaktør og daglig leder Nils Kåre Nesvold.
Etter en prosess som har pågått over flere år, lanserte avisa nye nettsider onsdag 31. mai.
– Vi er strålende fornøyd med å kunne tilby lesere og annonsører et bedre tilbud og leseropplevelse, sier Nesvold.
Han sier at avisa har vurdert ny leverandør et par års tid og har vært i dialog med flere aktører. Til slutt falt valget på Labrador CMS.
– Vi endte opp med å velge dem fordi de tilbyr et verktøy som gjør det enkelt å utvikle vår egen visuelle identitet. Leverandøren gir oss større muligheter og vi får utnyttet de digitale flatene bedre. I tillegg har er Labrador leverandør til 235 nyhetsmedier, deriblant TV2 og Dagbladet, sier Nesvold.
Lettere å finne fram
– Hvordan vil leserne merke endringen?
– De vil først og fremst merke det med at nettsiden blir mer dynamisk og får ny layout som gjør det lettere å finne fram. Også journalistene vil merke overgangen ved at vi får et mer effektivt verktøy å jobbe med.
I tillegg til oppgraderingen investerer vi også i bedre analyseverktøy som viser bedre hvilke saker folk leser og hvor lang tid de bruker på artiklene.
Fordel for annonsører
– Også annonsørene vil nyte godt av oppgraderingen der vi får bedre verktøy som viser hvor mange som ser annonsene. Alt dette er en del av den digitale satsingen i Fjell-Ljom, sier Nesvold.
Endringen av nettsideleverandør betyr også at mobilappen til Fjell-Ljom oppdateres, og det er planlagt ny lansering i uka 12.-18. Juni.
– I en overgangsperiode ber vi leserne holde seg oppdatert på vår nettside fjell-ljom.no, sier Nils Kåre Nesvold
Et løft
Nettredaktør Marius Haugan Lillegjære er tydelig på at den nye nettsida vil løfte avisas digitale innhold til et nytt nivå.
– Den nye plattformen gir oss langt større fleksibilitet både på forsida og i utforminga av hver enkelt sak. Nå har vi muligheten til å presentere innholdet i hver enkelt sak på en mye mer tilpasset måte enn tidligere. Den nye nettsida markerer at vi tar et nytt steg i utviklinga av avisa.
Innkjøringsperiode
Nettredaktøren understreker samtidig at en ny plattform og ei ny verktøykasse vil innebære en innkjøringsperiode.
– Vi trenger litt tid på å få det nye publiseringsverktøyet i fingrene, så vi skal ikke ta oss vann over hodet i starten når det kommer til alle mulighetene som ligger her. Men leserne vil ha desto større grunn til å besøke nettsida vår oftere, for den går nå inn i en utrolig spennende tid. Så vil vi veldig gjerne ha tilbakemeldinger på hva folk synes fungerer bra og hva som eventuelt bør endres.