Ordfører-dramaet i Holtålen:

Hansvold trekker seg fra alle verv

TREKKER SEG: Ann Elisabeth Hansvold er ferdig i lokalpolitikken, i alle fall i denne omgang.

For ei uke siden ble hun lansert som Arbeiderpartiets ordførerkandidat. Nå trekker imidlertid Ann Elisabeth Hansvold seg fra alle verv i lokalpolitikken.

Publisert Sist oppdatert

– Jeg søker fritak fra mine politiske verv med umiddelbar virkning, av familiære årsaker. Alvorlig sykdom i familien har progrediert på kort tid, og derfor er det en naturlig og nødvendig avgjørelse som ligger til grunn for min søknad om fritak, skriver Hansvold i en pressemelding. Hun opplyser at hun har fått forståelse for dette fra Holtålen Arbeiderparti, og opplever seg ivaretatt. 

– Jeg takker partiet, Holtålen kommune og øvrige for samarbeidet og det vi har fått til så langt, og ønsker lykke til videre, skriver Hansvold. 

Fjell-Ljom har vært i kontakt med Holtålen Arbeiderparti som ikke ønsker å kommentere saken ytterligere foreløpig. 

Søndag var det møte i Senterpartiet, der både søknaden til Sivertsgård og det potensielle nyvalget av ordfører sto på dagsorden.

– Jeg kan bekrefte at vi har landa på at vi vil stemme for å innvilge søknaden til Sivertsgård, sa lokallagsleder Heidi Greni til Fjell-Ljom mandag ettermiddag.

Fortsetter samtalene

Dermed har søknaden det nødvendige flertallet den trenger i kommunestyret, uavhengig av hva Framtida Holtålen lander på. Onsdag ettermiddag sier Greni at det er veldig synd med situasjonen Hansvold er i. 

– Jeg har selvsagt all medfølelse med henne. Nå er det jo Arbeiderpartiet som må ta en fot i bakken og finne en ny ordførerkandidat. Vi er innstilt på å fortsette det samarbeidet vi har med Arbeiderpartiet, og avtalen vi har om at de skal ha ordføreren og vi varaordføreren. Så gjør det alltid godt når du skal restarte en sånn gruppe og ha en god prat, understreker Greni, og sier det er Senterpartiets kommunestyregruppe som vil ha det daglige samarbeidet med Arbeiderpartiet. 

– Jeg håper vi får oss en god prat i lag i løpet av den nærmeste framtida. Vi kommer til å fortsette samtalene med Arbeiderpartiet og prøve å få en god dialog med dem. Så håper jeg at de ganske raskt finner en ordførerkandidat som kan erstatte Jan Arild, sier Greni. 

Powered by Labrador CMS